Exteriérové rolety

Objednajte si bezplatnú obhliadku u Vás doma.

Exteriérové rolety

Vonkajšie hliníkové rolety majú výborné tepelnoizolačné vlastnosti. V zatvorenom stave vytvoríte bariéru, ktorá neprepustí teplo v lete ani chlad v zime k oknu a tým ani do interiéru. Napríklad roleta svetlejšej farby prepustí pri zatiahnutí do miestnosti iba 2,6 % slnečnej energie. Rolety sú navyše také pevné, že odolajú aj veľmi silnému vetru. Zároveň sú tiché, pretože vietor nenarúša pevne spojené lamiel. Slúžia ako bezpečnostný prvok a protihluková bariéra. Vonkajšia hliníková roleta tiež dobre izoluje hluk a sťažuje zlodejom prístup v noci alebo keď ste preč. V spodnej koľajničke je aj zámok, ktorý roletu uzamkne, aby ju nebolo možné silou vytiahnuť. Ak bývate pri rušnej ceste alebo ulici, hliníkové rolety vám poskytnú celkovo väčší pokoj a súkromie.

Zatvorené rolety vytvárajú v miestnosti takmer absolútnu tmu. To oceníte v noci alebo večer, ak chcete súkromie. Ľudia, ktorí potrebujú spať cez deň medzi nočnými zmenami, často siahajú po roletách. Žiaľ, cez zatvorené rolety nie je vidieť von, čo môže byť pre niektorých počas dňa deprimujúce. Ľudia majú potom tendenciu rolety nepoužívať napriek teplu, ktoré do miestnosti vchádza.

Funkcie exteriérových roliet

  • ochrana pred slnečným žiarením
  • značná úspora energie
  • zvýšenie súkromia, pretože cez roletu nie je vôbec vidieť dovnútra
  • ochrana proti nepriaznivým vplyvom počasia
  • ochrana proti vlámaniu
  • zníženie hlučnosti

Vonkajšie rolety sú neodmysliteľnou súčasťou moderných rezidenčných nehnuteľností. Je to preto, že rolety vám umožnia zabiť tri muchy jednou ranou: zvýšite energetickú účinnosť vášho domu alebo bytu; optimalizujete svoju ochranu proti vlámaniu a prispievate k bezpečnosti svojej rodiny; a kreatívne sa zapojíte do dizajnu fasády vašej nehnuteľnosti, dáte jej jedinečnú tvár a vizuálne ju zvýrazníte. K tomu všetkému môžete pomocou vonkajších roliet riadiť svetlo a tieň tak, ako chcete. Vychutnajte si príjemné teploty vo svojich obydlí cez najhorúcejšie letné dni, zatieňte detské izby, aby sa neprehrievali, alebo vytvorte v ateliéri neoslňujúci pracovný priestor – vaše možnosti sú s vonkajšími roletami nekonečné.

Vonkajšia roleta nielen skrášli vašu fasádu vďaka možnostiam farebného prevedenia a doladenia, ale má vplyv aj na váš rozpočet. Vonkajšia roleta totiž poskytuje dlhodobé zvýšenie energetickej účinnosti vašej nehnuteľnosti: tieto rolety zabraňujú prehrievaniu miestností a nákladnému chladeniu v lete. V zime naopak vonkajšie rolety zabraňujú príliš rýchlemu úbytku tepla z vášho obytného priestoru, čo vedie k citeľnému zníženiu nákladov na vykurovanie. Výberom vonkajších roliet preto robíte aktívny krok k ochrane životného prostredia a zároveň investujete do zelenšej budúcnosti – investíciu, ktorú pocítite vo vlastnom vrecku.

Či už ide o novostavbu alebo existujúcu stavbu, inštalácia alebo dodatočná montáž vonkajších roliet je možná v oboch prípadoch.

Exteriérové rolety majú 3 možnosti ovládania

Manuálne ovládanie

Ovládanie je mechanické a je veľmi jednoduché. Môže byť pomocou kľučky, alebo pomocou navíjania šnúrky.

Ovládanie motorom na vypínač

Vypínač je primontovaný na stenu a roletu ovládate stlačením tlačidla nahor alebo nadol.

Ovládanie na diaľkový ovládač

Toto je najkomfortnejší variant ovládania. Diaľkový ovládač môžete prenášať ľubovoľne v miestnosti a stlačením tlačidla môžete napríklad z gauča regulovať svetlo v miestnosti.

Kontaktujte nás

Vyplňte formulár a objednajte si bezplatnú obhliadku u Vás doma.