Exteriérové žalúzie

Objednajte si bezplatnú obhliadku u Vás doma.

Exteriérové žalúzie

Vonkajšie žalúzie vám umožnia zastaviť slnečné lúče skôr, ako sa dostanú k oknám. Naklápaním lamiel zabezpečíte ako vetranie, tak aj reguláciu množstva svetla v interiéri. Vonkajšie žalúzie fungujú vo dne aj v noci, chránia vaše súkromie a vytvárajú príjemné rodinné prostredie.

Vonkajšie žalúzie umožňujú vytvoreniu optimálneho prostredia v interiéri budovy z hľadiska svetelných a tepelných podmienok. Vďaka možnosti voľného nastavenia uhla lamiel umožňujú nastaviť požadovaný stupeň zatienenia miestností, a tak vytvárajú príjemnú atmosféru v interiéri a odrážajú väčšinu slnečných lúčov. Použitie žalúzií znižuje náklady na prevádzku klimatizácie. Exteriérové žalúzie okrem funkcie zatemnenia a ochrany dodávajú budove moderný vzhľad, slúžia na ochranu okien pred vonkajším znečistením a poškodením, nežiadúcim slnečným žiarením, znižujú hlučnosť a chránia súkromie Vášho obydlia.

Najdôležitejšie výhody exteriérových žalúzií

 • vysoká kvalita a funkčnosť, zaručujúca estetický vzhľad a stabilitu
 • termoregulačné a ochranné vlastnosti
 • možnosť nastavenia množstva svetla vstupujúceho do miestnosti
 • možnosť zdvíhania a spúšťania, ako aj zmeny uhla lamiel
 • ľahká a jednoduchá hliníková konštrukcia
 • možnosť moderného dokončenia stavby

Typy exteriérových žalúzií

Z90 – Ide o technologicky najvyspelejšiu a najčastejšie využívanú vonkajšiu žalúziu. Lamely sú široké 90 mm v tvare písmena Z, vďaka čomu zaručujú úplné uzavretie lamiel a minimálny prienik svetla. Tesnenie je vlisované po celej dĺžke lamely. Zvyšuje tak termoregulačný efekt. Hliníkové vodiace lišty zaisťujú stabilitu žalúzie pri silnom vetre a chránia proti vlámaniu. Sú vhodným využitím pre rodinné domy, administratívne budovy a výrobné haly.

Z70 – Spolu s vonkajšou žalúziou Z90 ide o technologicky najvyspelejšiu žalúziu. Lamely sú široké 70 mm v tvare písmena Z. V uzatvorenom stave zaručujú minimálny prienik svetla a skvelé zatienenie miestnosti. Tesnenie je vlisované po celej dĺžke lamely. Zvyšuje tak termoregulačný efekt. Hliníkové vodiace lišty zaisťujú stabilitu žalúzie pri silnom vetre a chránia objekt proti vlámaniu.

C80 – Lamely tejto žalúzie sú široké 80 mm a majú tvar písmena C, čo znamená že majú zaoblený tvar a je možné ich naklápanie do obidvoch strán. Sú stabilné vo vetre a pevné proti tlaku. Využívajú sa v školách, kanceláriách a konferenčných miestnostiach.

S90 – Vonkajšie žalúzie S90 predstavujú dizajnovo aj účelovo zaujímavý prvok. Lamely sú široké 90 mm a majú tvar písmena S. Sú vhodné na zatienenie väčších plôch. Tesnenie vlisované po celej dĺžke lamely zvyšuje termoregulačný efekt. Hliníkové vodiace lišty zabezpečujú odolnosť tejto žalúzie vo vetre a chránia objekt proti vlámaniu.

Funkcie exteriérových žalúzií

 • ochrana pred slnečným žiarením
 • značná úspora energie
 • zvýšenie súkromia, pretože cez roletu nie je vôbec vidieť dovnútra
 • ochrana proti nepriaznivým vplyvom počasia
 • ochrana proti vlámaniu
 • zníženie hlučnosti

Exteriérové žalúzie majú 3 možnosti ovládania

Manuálne ovládanie

Toto ovládanie sa nazýva najčastejšie kľučka. Ovládanie kľučkou je veľmi jednoduché. Pridržaním kľučky v hornej časti a otáčaním dolnej časti vyťahujete alebo sťahujete žalúziu vonku.

Ovládanie motorom na vypínač

Vypínač je primontovaný na stenu a žalúziu ovládate stlačením tlačidla nahor alebo nadol.

Ovládanie na diaľkový ovládač

Toto je najkomfortnejší variant ovládania. Diaľkový ovládač môžete prenášať ľubovoľne v miestnosti a stlačením tlačidla môžete napríklad z gauča regulovať svetlo v miestnosti.

Kontaktujte nás

Vyplňte formulár a objednajte si bezplatnú obhliadku u Vás doma.