Servis okien

Objednajte si bezplatnú obhliadku u Vás doma.

Okná vo vašej domácnosti potrebujú pravidelnú starostlivosť, nato aby Vám bez problémov slúžili dlhé roky. Mnoho ľudí netuší, že by takúto starostlivosť malo vykonávať, alebo nevie ako. Ak rokmi neošetrujete vaše okná, prestanú Vám postupne slúžiť. Stratia najmä izolačné vlastnosti, čo sa odzrkadlí na zvýšenej spotrebe tepla v domácnosti a tým aj vyšších nákladoch na vykurovanie. Rovnako sa začne poškodzovať kovanie a časti okna, čo môže viesť až k zbytočne predčasnej nevyhnutnej výmene okien za nové.

Keď okná drhnú alebo sa ťažko zatvárajú, je nutné ich správne nastaviť. Vplyv vonkajších teplotných výkyvov spôsobí rozťažnosť materiálu, kvôli čomu dôjde k sadnutiu alebo rozladeniu okna. Takisto používanie a váha okna pôsobiaca na pohyblivé časti spôsobí postupné uvoľnenie krídla a teda je nutné jeho nastavenie, vďaka ktorému predídeme predčasnému opotrebeniu a poškodeniu kovania, ako aj zhoršenej tesnosti.

Okrem toho ponúkame službu merania úniku tepla termovíziou. Táto neinvazívna metóda je určená na identifikáciu tepelných porúch a únikov vo vašich stavebných štruktúrach. Pomocou technológie termovízie rýchlo a presne identifikujeme problémy, ktoré môžu zahŕňať tepelné mosty, úniky vzduchu, izolačné problémy a ďalšie tepelné poruchy. Vďaka tomu vieme efektívne odstrániť zbytočnú stratu tepla a ušetriť značné finančné prostriedky.

Vedeli ste, že by ste svoje okná mali mať nastavené počas chladného obdobia roka inak ako počas teplejších mesiacov?

Služby

OKASET sa venuje pozáručnému servisu plastových okien, hliníkových okien a eurookien.

Technická kontrola a diagnostika stavu okien

Odstránenie netesností okien

Správne nastavenie okien a odstránenie drhnutia alebo ťažkého zatvárania

Výmena kovania a poškodených častí okna

Ošetrenie a sezónne nastavenie okien

Meranie úniku tepla termovíziou

Využite naše služby a dohodnite si bezplatnú technickú kontrolu vašich okien. Sme Vám k dispozícii.

Hlavnou činnosťou je pozáručný servis plastových okien, eurookien a hliníkových okien. Prvým krokom k odstráneniu závad na vašich oknách je správna diagnostika. Vykonáva ju servisný technik, ktorý skontroluje technický stav okien, ako je funkčnosť kovania, správnosť nastavenia v ráme a tesnosť na základe merania únikov tepla. Po diagnostike následne odporučíme a navrhneme vám prípadné ošetrenie alebo servis vašich okien. Medzi najčastejšie nedostatky starších okien patrí problém so zatváraním a otváraním.

Okná zvyknú po rokoch drhnúť v ráme, čím sa postupne poškodzujú a nedostatočne tesnia. Správnym nastavením a ošetrením zabezpečíme plynulosť zatvárania a otvárania, čo predlží ich funkčnosť a životnosť. Taktiež sa často stretávame s nedostatočnou tesnosťou a únikom tepla v domácnosti kvôli starému a degradovanému tesneniu. Tie po rokoch strácajú svoju pružnosť, nakoľko sú vystavené poveternostným vplyvom počasia. Predĺžiť jeho pružnosť síce dokážeme pravidelným ošetrením impregnáciou napríklad silikónového oleja, ak ste sa však jeho ochrane nevenovali celé roky, je potrebné zvážiť jeho výmenu. Vďaka tomu výrazne ušetríte na energiách a ochránite vaše okná a domácnosť pred vznikom zvýšenej a nepríjemnej vlhkosti.

Tesnosť šetrí peniaze

Správne nastavenie a pretesnene okien dokáže ušetriť až do 40% nákladov ročne za vykurovanie. Uchovať teplo v domácnosti skutočne stojí zato.

Kontaktujte nás

Vyplňte formulár a objednajte si bezplatnú obhliadku u Vás doma.